הכירו את הפיליפינים

admin

admin

רפובליקת הפיליפינים, היא מדינה שמורכבת מלא פחות מ-7,107 איים שונים. למרות שעל כולם חל השם הכללי "הפיליפינים", חיות כאן קבוצות אתניות רבות בתנאים שונים ומגוונים. הריחוק בין האיים מביא מזג אוויר שונה, אוכל ותרבות משתנים ומאפשרים טיול מגוון ומרתק. ישנם מספר אזורים מרכזיים שמשמשים כמעין "עוגן" במדינה. אלו השמות שיחזרו על עצמם הרבה, ומהר מאוד תלמדו להכיר אותם ולהבחין בהבדלים ביניהם. "לוזון" הוא האי הגדול ביותר במדינה, ועליו נמצאת גם בירת הפיליפינים – מנילה. "ויסאיאס" – שם של מספר רב של איים זעירים. ו-"מינדנאו" – האי השני בגודלו במדינה, בקצה הדרומי שלה.

עבור תיירים, הפיליפינים היא לא פחות מגן-עדן. ארכיפלג עצום שכזה בלב האוקיינוס השקט, משמעותו עושר של חופים יפהפיים ובתוליים. אחד החופים המוכרים ביותר נמצא באי היפהפה בורקאי. על האי תוכלו ליהנות משלל פעילויות נוספות שכוללות ספורט ימי, טיולים רגליים, סיורי טרקטורונים ועוד. ואם תרצו להתרחק מתיירים אחרים, שייט קצר לאיים מוכרים פחות יביא אתכם לחופים פרטיים משלכם, ויפים לא פחות.

כשהחופים והצלילות ייראו לכם כדבר שבשגרה, תוכלו לקפוץ לעיר ויגאן. העיר העתיקה הזו לוקחת אתכם חזרה למאה ה-16 עם רחובות האבן והבניינים העתיקים והיפהפיים שבה. בתחילה העיר נראית כמו הצגה, כמו מוזיאון חי שמציג את החיים לפני מאות שנים, אך זו פשוט המציאות יוצאת הדופן של העיר. תוכלו לרכב בכרכרה כדי להכיר את העיר, ליהנות מאוכל שונה לחלוטין מכל מה שהכרתם ולהכיר את ההיסטוריה והתרבות הפיליפינית.

אחת הסיבות שבגינן כל-כך נח לטייל בפיליפינים, היא שהתושבים דוברי אנגלית. כמעט בכל מקום שאליו תגיעו, תוכלו לדבר אנגלית שוטפת עם כל אחד. למרות שהמדינה מורכבת מאלפי איים שונים, לא תלכו לאיבוד ותמיד יהיה מישהו שיעזור לכם לחזור למסלול או להגיע ליעד הבא שלכם. עבור ישראלים, הפיליפינים נחשבת גם מדינה זולה מאוד. שקל אחד שווה כמעט 15 פזו פיליפיני, המטבע המקומי. 

מטיילים מכל העולם מגיעים לאיים המדהימים של הפיליפינים, אבל התיירים הישראלים עוד לא גילו את המדינה המדהימה הזו. בדיוק כמו שהיה עם תאילנד לפני כעשרים שנה, הרפובליקה הזו מציעה טיול עוצר נשימה למקומות שעוד לא התגלו, ואינם מוצפים בתיירים, בעברית ובהשפעות מערביות. עכשיו הזמן להכיר וליהנות מהיופי עוצר הנשימה של הפיליפינים, לפני שגלי התיירים ישטפו את המקום. בואו לגלות את אחת המדינות המעניינות, היפות והשונות בעולם!