מואלבואל – סבו

admin

admin

אם אתם נמצאים באזור סבו, אבל הקצב המהיר והבניינים הגבוהים של סבו סיטי הם קצת יותר מדי בשבילכם, יכול להיות שכדאי לכם לקפוץ למואלבואל- Moalboal באנגלית. העיירה השלווה הזו נמצאת בדרום מחוז סבו, סמוך לאוסלוב, והיא מומלצת לכל מי שמחפש שילוב של רוגע וצלילות. במיוחד אם תגיעו מצוידים ברישיון צלילת סקובה – תרגישו כאן מיד בבית.

כאמור, העיסוק הפופולרי ביותר במואלבואל הוא הצלילות. יש כל כך הרבה מקומות טובים לצלול, שתוכלו להעביר ימים שלמים בדילוג בין יעדי צלילה נבחרים. בזמן שאתם יכולים ליהנות מאוד משנורקלינג מסביב לעיר, צלילת מכשירים (סקובה) היא עולם אחר לחלוטין, במיוחד במקומות המומלצים ביותר, כמו האי פסקדור וצלילת הסרדינים – האטרקציה הפופולרית ביותר באזור. אם בחרתם להסתפק בשנורקל, כדאי לכם להתחיל בחוף הלבן (לא להתבלבל עם החוף הלבן המוכר יותר שבבורקאי). שם תוכלו לגשת לכל בעל סירה שעוגנת על החוף, ולצאת לסיור "לוקיישנים" לצלילה מסביב למואלבואל. סיור כזה נמשך כמעט יום שלם ויעלה בערך אלפיים פזו (שמתחלקים בין כשמונה אנשים שיכולים לעלות על הסירה).

אפשר וכדאי להזמין מראש סיור מודרך במואלבואל הכולל צפייה בדולפינים, וגם את צלילת הסרדינים באי פסקדור ועוד אטרקציות באזור – ליחצו כאן להזמנת יום אטרקציות במואלבואל

אתם אפילו לא חייבים להיכנס לים כדי ליהנות ממואלבואל – סתלבט על חוף בסדאקו היא אחת ה"אטרקציות" המומלצות כאן, ואם אתם מסוג האנשים שלא יכולים פשוט לשכב בשקט בחופשה שלכם, דעו שברוב החופים תמצאו מגרשי כדורעף ומספיק אנשים שירצו לשחק אתכם. אם נשאר לכם זמן חופשי במואלבואל, תוכלו לקחת אוטובוס (כ-30 פזו) ולנסוע לבאדיאן, משם תוכלו להגיע אל מפלי קאוואסאן היפהפיים.

למואלבואל מומלץ להקדיש בין שניים לשלושה לילות, בהתאם לסוג החופשה שאתה מתכננים בפיליפינים. רוב האנשים יסתפקו בשני לילות, ובתחילת היום השלישי יעברו לאוסלוב ללילה אחד או שניים.

איך מגיעים

אם אתם מתכננים להגיע לכאן מסבו סיטי, תוכלו לקחת אוטובוס מהתחנה המרכזית של העיר. הנסיעה אורכת כשלוש שעות ועולה 125 פזו כולל עמלת הטרמינל הסמלית. האוטובוס יביא אתכם עד מואלבואל, ומשם תוכלו לשכור טרייק שייקח אתכם עד לחוף הלבן, מולו נמצאים רוב המלונות בעיר.