מזג אויר בפיליפינים – מתי הכי טוב להגיע?

admin

admin

יש הרבה דברים שצריך לתכנן לפני טיול בפיליפינים – לארוז, למצוא ביטוח, מלונות, מסלולים, אטרקציות… אבל כל אלו לא שווים הרבה אם הגעתם לגן העדן הטרופי שלכם והוא אפוף עננים שחורים ומוצף גשם.

העונה היבשה בפיליפינים

העונה היבשה של הפיליפינים נמשכת בין נובמבר ועד סוף מאי. זו התקופה שנחשבת לטובה ביותר לבקר בפיליפינים. מה שכן, לקראת סוף אותה תקופה (אפריל-מאי), הלחות והטמפרטורות עולות משמעותית. זה מעולה אם אתם מתכננים להיות כל היום בחוף ומקסימום לקפוץ לצלילה, אבל פחות מדהים אם אתם מתכננים לטפס על הרי געש.

אז אפשר לצמצם את העונה הטובה ביותר לנובמבר עד אפריל, כדי שתוכלו ללכת לאן שאתם רוצים, ולעשות מה שבא לכם בנוחות. בין דצמבר ופברואר תמצאו שהטמפרטורות מאוד נוחות, ובזמן שהשמיים כחולים ונטולי עננים, אפילו לא תזיעו. 

העונה הגשומה בפיליפינים

העונה הגשומה נמשכת בערך בין אוגוסט לאוקטובר. מכיוון שהפיליפינים היא מדינת איים, טייפון בעונה הגשומה אומר הרבה יותר גשם ממה שיהיה לכם כיף במהלך הטיול. העונה היבשה והעונה הרטובה הן שתי העונות המשמעותיות של הפיליפינים, עם טמפרטורה ממוצעת של 26 מעלות (קפוא ביחס לישראל בקיץ). 

גשם בפיליפינים

אם אתם רוצים לשלב בין שמיים כחולים וכמויות מטיילים סבירות, כדאי להגיע באזור מאי. הטמפרטורות אמנם יהיו גבוהות יותר (במיוחד באזור האי לוזון, שם גם הלחות גבוהה יותר), אבל זה מחיר קטן לשלם בשביל ליהנות מטיול יפהפה ובלי הרבה אנשים אחרים.