האי סמאל מפרץ דבאו

admin

admin

לשמחתם של מעט התיירים שמגיעים לכאן, האי סמאל מצליח לשמור על אנונימיות יחסית. עם זאת, הוא האי הגדול ביותר במפרץ דבאו שאליו הוא שייך – ויש עליו אינספור מקומות מדהימים לגלות. הוא מתאים במיוחד למטיילים שמחפשים מסלולי הליכה וטיפוס נהדרים. אם אתם מסוג המטיילים שאוהבים להכיר מקום דרך הרגליים, זה המקום עבורכם.

https://youtu.be/dZu5Jou4Bcw?t=38

אחד היעדים הראשונים שתצטרכו למצוא, הוא מפלי האגימיט. נכון, הם לא גדולים ומפוארים כמו מפלים אחרים שתמצאו בפיליפינים, אבל האזור שלהם מדהים, האגם שאליו הם זורמים מושלם לשחייה, וברוב הימים הוא יהיה רק שלכם. זה מקום שקט, מושלם לבוקר שקט בטבע, במיוחד אם תביאו קצת אוכל ותעשו במקום פיקניק נחמד.

אחרי שנהניתם מהאוויר הצח, מה דעתכם לחקור מערה? מערת מונפורט מחזיקה בשיא העולמי למערה עם מספר עטלפי הפירות הגדול ביותר. תמורת תשלום סמלי (כ-100 פזו), תוכלו לצאת לסיור לילי אל המערה, בשעה שהעטלפים (כמעט שני מיליון), שועטים החוצה אל הטיסה הלילית שלהם. בשביל לחזור לשגרת החופים והצלילות, קחו סירה אל האי טאליקוד. מלבד החופים הרכים והלבנים, תוכלו לצלול בשמורה הימית הענקית שלחופי האי. מלבד צלילת שנורקלים, תוכלו להתנסות בצלילת מכשירים מהממת עם מדריך צמוד וציוד בפחות מאלף פזו.

אם אי פעם תהיתם איך מרגיש עוף במרק, הגיעו אל Samal Mango Haven. שם תוכלו ליהנות מניקוי רעלים די בסיסי – קערת אבן גדולה מלאה במים, פרחים ועלים, מעל מדורה בוערת. ואתם בפנים, כמובן. זה סוג של ג'קוזי טבעי באוויר הפתוח. חוץ מהמקומות המשמעותיים האלו, תמצאו כאן לא מעט מסעדות קטנטנות ומיוחדות, גסטהאוסים מקסימים ושפע של חופים ונקודות תצפית.

איך מגיעים?

כדי להגיע לסמאל, אתם צריכים קודם להגיע לדבאו. זה אזור משמעותי, ואפשר להגיע אליו בשייט או בטיסה מרוב הערים הגדולות בפיליפינים. תוכלו לטוס לדבאו מסבו, קלארק, מנילה, פוארטו פרינססה, קטיקלאן ועוד יעדים. מדבאו, תוכלו לשוט לסמאל.