בוהול – המדריך למטייל

'admin'

'admin'

בוהול – Bohol – הוא אחד השמות האלו שתשמעו שוב ושוב כשתתכננו טיול לפיליפינים. למרות שיש יעדים עם חופים יפים יותר (כמו למשל בורקאי) או עם יעדי צלילה נחשבים יותר (כמו למשל מואלבואל), בוהול מנצחת את כולם בכמות ובמגוון האטרקציות שהיא מציעה. מומלץ לתכנן את הטיול לבוהול לעונה היבשה (כל חודש שאינו יוני עד דצמבר). כמו ביעדים אחרים בפיליפינים, ברגע שמתחיל גשם – האטרקציות בבוהול נסגרות לכל היום, ואתם תקועים במלון. סוף דצמבר הוא עונת השיא, אז מומלץ להגיע לטיול בבוהול באזור פברואר.

חופשה בבוהול – עוד מידע שימושי

5 מלונות מומלצים בבוהול, פיליפינים

טיסות לפיליפינים – השוואת מחירים והזמנות

טיסות פנים בפיליפינים – השוואת מחירים והזמנות

הזמנת פזו פיליפיני (PHP) בנתב"ג – טיפים ומידע למטייל

אינטרנט, סלולרי ותקשורת בפיליפינים

השכרת רכב בפיליפינים – השוואת מחירים ומידע שימושי

אם אתם מתכננים לכלול את גבעות השוקולד בטיול שלכם, כדי להגיע בין אפריל ליוני כדי לראות אותן כשהן חומות. האטרקציות בבוהול רבות, אבל גם רחוקות אחת מהשנייה, לכן כנראה שלא תוכלו להספיק יותר מאחת או שתיים ביום.

מומלץ להקדיש לבוהול לפחות ארבעה-חמישה ימים, אם אתם מתכננים רק לקפוץ בין אטרקציות. כמובן שזה בדיוק סוג היעדים שתוכלו לשהות בו שבועיים בלי לשים לב, ורק להעביר ימים שלמים במלון או בחוף.

אטרקציות בבוהול

אז מה עושים בבוהול? האטרקציה המוכרת והפופולרית ביותר בבוהול (ואחת המומלצות ביותר בפיליפינים בכלל) היא גבעות השוקולד של בוהול. תוכלו לחקור את האזור הזה בטיול מודרך רגלי, בנסיעה על אופנוע, או כחלק מסיור באזור.

סמוך לגבעות ישנו פארק בשם Chocolate Hills Adventure Park, שם תוכלו לרכב על אופניים על כבל ברזל שתלוי מעל הגבעות. זה מעין שילוב מפחיד ויפהפה של אומגה ונסיעת אופניים – אחת הדרכים המיוחדות לחוות את האזור.

תחנה נוספת שחייבת להופיע בלו"ז שלכם, היא שייט על סאפ (גלשן שעליו שטים עם משוט בעמידה, כמו חסקה) על נהר לובוק. את הנהר היפהפה הזה אפשר לראות כחלק מטיול מודרך באזור, ואפשר פשוט לשוט עליו בעצמכם.

לא צריך ידע מוקדם וזו דרך מעולה להעביר את הצהריים החמים בנינוחות וכשהמים הקרים ממש מתחת לרגליים שלכם.

להזמנת טיול מאורגן בבוהול – יום מלא כולל גבעות השוקולד ושיט בנהר

אחד היעדים שאסור לכם לפספס אם הגעתם לבוהול, הוא האי פנגלאו. זה מקום מצוין לחובבי החופים (מכאן גם אפשר להגיע לחוף אלונה המוכר והיפהפה), ויש בו יעדי צלילה רבים ומומלצים. תוכלו גם לצאת לסיור מומלץ מאוד לראות דולפינים ולצלול עם צבי ים סביב בוהול.

התניידות בבוהול

המקום המומלץ ביותר לשהות בו בבוהול הוא האי פנגלאו. אם יש לכם רשיון, כדאי לכם לשכור אופנוע (500 פזו ליום, פחות אם תשכרו לזמן ארוך). אין בעיה גם להתנייד עם טרייק או האבאל-האבאל (מונית-אופנוע). לא תמצאו פה מונה במוניות, אז צפו (או דרשו) לשלם בערך 40 פזו לקילומטר. אנחנו לא מצפים שתחשבו כל נסיעה, אבל לפחות תוכלו לדעת אם המחיר שמציעים לכם הגיוני או מוגזם).

איך מגיעים לבוהול?

כמו תמיד, הדרך הפשוטה והמהירה ביותר להגיע לכאן – היא בטיסה. בוהול נמצאת במרחק שעה וחצי (במטוס) ממנילה. אייר-אסיה, סבו-פסיפיק ו-פיליפינז-איירליינז טסות לכאן מכל יעד מרכזי אחר בפיליפינים. הטיסות לא נחשבות יקרות, וכדאי להזמין אותן חודש-חודשיים מראש כדי לקבל מחיר מעולה ולחסוך הרבה זמן. מסבו, תוכלו להגיע גם בהפלגה של שעתיים (באזור 900 פזו). גם הטיסות וגם ההפלגות יביאו אתכם אל העיר טגבילראן, משם תוכלו לקחת מונית או ואן אל המלון שלכם.